Laget

Säsongen 2018/2019

1 Karlsson, Andreas 1986-01-29 GK L 180 90 SWE
5 Svanäng, Per 1986-03-07 LD L 180 80 SWE
6 Söderholm, Jesper 1989-07-24 RD L 181 95 SWE Trångsunds IF
7 Rosén, Joakim 1983-12-07 CE L 181 80 SWE
9 Öberg, Jonas 1989-07-01 CE L 179 92 SWE
10 Sjöberg, Per 1972-07-13 LD L 185 85 SWE
11 Nilsson, Jimmy 1991-09-06 LW L 183 88 SWE
12 Walsh, Oliver 1996-12-15 CE R 170 68 SWE FOC Farsta
14 Lilja, Robert 1983-03-25 LW L 178 72 SWE
16 Nygren, Andreas 1977-12-21 LW L 180 80 SWE
17 Thunström, Richard 1985-10-10 LW L 185 85 SWE
19 Lundqvist, Sebastian 1983-07-02 LD L 180 90 SWE
21 Dahlin, Alexander 1991-02-09 CE L 183 78 SWE
22 Dahl, Alexander 1989-11-11 LD L 189 92 SWE FOC Farsta
23 Selling, Daniel 1976-01-20 RW R 181 90 SWE
24 Petré, Magnus 1977-01-13 LD L 182 90 SWE
25 Söderholm, Emil 1993-06-17 RD L 188 92 SWE
27 Bergqvist, Anton 1996-04-01 LD L 180 75 SWE Haninge Anchors HC
28 Eriksson, Wictor 1990-01-07 LW L 178 101 SWE Haninge Anchors HC
35 Lundberg, Börje 1962-06-01 GK L 182 85 SWE
43 Knutsson, Andreas 1983-06-22 RD R 185 85 SWE
44 Dahlström, Kevin 1990-08-29 RW L 180 82 SWE
53 Ahnelöv, Jimmy 1983-04-21 RD L 185 98 SWE
55 Ängsberg, Kenny 1983-01-04 RD L 178 80 SWE
56 Hedh, Daniel 1987-03-08 LW L 185 90 SWE
58 Lindva, Robin 1988-03-16 GK L 179 74 SWE
69 Ytterberg Percudani, Alexander 1990-10-03 LW R 186 89 SWE
76 Skog, Fabian 1988-03-29 LD L 185 95 SWE
77 Lindholm, Fredrik 1993-01-11 LD L 177 78 SWE
83 Helgstedt, Stefan 1992-05-31 CE L 183 84 SWE Tyresö HK
86 Rosell, Sebastian 1992-09-17 RD L 185 85 SWE
89 Forsman, Fredrik 1989-05-26 RW L 171 85 SWE
91 Carlsson, David 1988-10-17 CE R 181 81 SWE
91 Kulpa, Viktor 1979-05-28 LD L 190 111 SWE
96 Blomqvist, Joakim 1981-09-26 LD L 183 89 SWE

Säsongen 2016/2017

6 Hackzell, Johan 1979-04-12 RD
7 Rosén, Joakim 1983-12-07 CE
8 Öberg, Marcus 1989-04-02 LD L
9 Öberg, Jonas 1989-07-01 CE L
10 Sundberg, Andreas 1976-06-07 LD L
11 Dahlin, Alexander 1991-02-09 CE L
14 Lilja, Robert 1983-03-25 LW L
17 Thunström, Richard 1985-10-10 LW L
19 Lundqvist, Sebastian 1983-07-02 LD L
22 Nygren, Andreas 1977-12-21 LW L
23 Selling, Daniel 1976-01-20 RW R
25 Söderholm, Emil 1993-06-17 RD L
35 Lundberg, Börje 1962-06-01 GK L
43 Bremås, Mikael 1983-05-30 LW L
44 Sundberg, Patrik 1980-02-29 LD L
53 Ahnelöv, Jimmy 1983-04-21 RD L
55 Ängsberg, Kenny 1983-01-04 RD L
56 Kulpa, Viktor 1979-05-28 LD L
58 Lindva, Robin 1988-03-16 GK L
69 Sparf, Henrik 1980-08-17 CE L
77 Lindholm, Fredrik 1993-01-11 LD L
78 Dahlstedt, Kristofer 1989-11-16 RW
83 Kottulinsky, Tim 1995-02-09 LD L
86 Hellman, Marcus 1989-04-26 RW L
89 Forsman, Fredrik 1989-05-26 RW L
96 Blomqvist, Joakim1981-09-26 LD L

 

Säsongen 2015/2016

img_3808.jpg

1 Stenberg, Joakim    1997-07-26 GK
3 Juhlin, Mikael         1980-01-19 RD
4 Ahnelöv, Jimmy     1983-04-21 RD
5 Tomt, Jonas           1983-08-09 RD
6 Hackzell, Johan     1979-04-12 RD
7 Rosén, Joakim        1983-12-07 CE
10 Lindgren, Tomas      1981-08-26
11 Blomqvist, Joakim   1981-09-26 LD
12 Olofsson, Johnny   1982-03-02 RW
16 Söderholm, Emil   1993-06-17 RD L
17 Thunström, Richard    1985-10-10 LW
19 Lundqvist, Sebastian    1983-07-02 LD
21 Lilja, Robert     1983-03-25 LW
23 Selling, Daniel   1976-01-20 LD
31 Lenell, Andreas   1996-11-17 GK
33 Biehl, Hampus   1982-05-04 LD
43 Bremås, Mikael   1983-05-30 LW
48 Sundberg, Patrik   1980-02-29 LD
54 Sundberg, Andreas   1976-06-07 LD
55 Ängsberg, Kenny     1983-01-04 RD
56 Kulpa, Viktor      1979-05-28 LD
77 Nygren, Andreas   1977-12-21 LW
78 Vindelälv, Fredrik   1978-08-17 RD
83 Wennlöf, Christoffer   1983-07-31 RD
86 Andersson, Stefan    1987-01-18 LW
87 Öijeberg, Fredrik   1985-02-03 CE
88 Kosonen, Timo   1976-10-13 RW
89 Forsman, Fredrik   1989-05-26 RW
91 Jonsson, Joakim   1987-05-15 LW

Säsongen 2014/2015

IMG_1033

1 Hansén, Tommy       1983-12-13 GK
2 Lenell, Andreas         1996-11-17 GK
5 Ahnelöv, Jimmy      1983-04-21 RD
6 Hackzell, Johan       1979-04-12 RD
7 Rosén, Joakim         1983-12-07 CE
8 Tomt, Jonas            1983-08-09 RD
9 Juhlin, Mikael         1980-01-19 RD
10 Sjöberg, Per            1972-07-13 LD
11 Lindgren, Tomas    1981-08-26 CE
12 Jonsson, Joakim    1987-05-15 LW
14 Lilja, Robert           1983-03-25 LW
17 Thunström, Richard 1985-10-10 LW
19 Lundqvist, Sebastian 1983-07-02 LD
22 Nygren, Andreas     1977-12-21 LW
24 Bergström, Anders  1972-06-23 CE
35 Lundberg, Börje      1962-06-01 GK
43 Sundberg, Andreas   1976-06-07 LD
44 Sundberg, Patrik     1980-02-29 LD
55 Asplund, Niclas     1994-05-13 LW
55 Ängsberg, Kenny   1983-01-04 RD
56 Kulpa, Viktor        1979-05-28 LD
77 Petré, Magnus        1977-01-13 LD
78 Vindelälv, Fredrik 1978-08-17 RD
83 Wennlöf, Christoffer 1983-07-31 RD
88 Kosonen, Timo        1976-10-13 RW
89 Forsman, Fredrik    1989-05-26 RW
91 Öijeberg, Fredrik     1985-02-03 CE
96 Blomqvist, Joakim 1981-09-26 LD

Poängliga

Säsongen 2013/2014

1 Hansén, Tommy 1983-12-13 GK L 185 85 SWE
3 Tomt, Jonas 1983-08-09 RD L 179 80 SWE
5 Ahnelöv, Jimmy 1983-04-21 RD L 185 98 SWE
6 Hackzell, Johan 1979-04-12 RD L 187 88 SWE
7 Rosén, Joakim 1983-12-07 CE L 181 80 SWE
10 Sjöberg, Per 1972-07-13 LD L 185 85 SWE
11 Stampes, Lars 1982-06-29 CE L 176 85 SWE
12 Jonsson, Joakim 1987-05-15 LW L 187 99 SWE
14 Lilja, Robert 1983-03-25 LW L 178 72 SWE
17 Thunström, Richard 1985-10-10 LW L 185 85 SWE
19 Lundqvist, Sebastian 1983-07-02 LD L 180 90 SWE
22 Nygren, Andreas 1977-12-21 LW L 180 80 SWE
24 Bergström, Anders 1972-06-23 CE R 200 95 SWE
25 Lindva, Robin 1988-03-16 GK L 179 74 SWE
35 Lundberg, Börje 1962-06-01 GK L 182 85 SWE
00 Bremås, Mikael 1983-05-30 LW L 177 72 SWE
44 Sundberg, Patrik 1980-02-29 LD L 178 95 SWE Flemingsbergs IK
55 Ängsberg, Kenny 1983-01-04 RD L 178 80 SWE
56 Kulpa, Viktor 1979-05-28 LD L 190 111 SWE
69 Sparf, Henrik 1980-08-17 CE L 192 85 SWE Trångsunds IF
77 Petré, Magnus 1977-01-13 LD L 182 90 SWE
78 Vindelälv,  Fredrik 1978-08-17 RD R 178 83 SWE
83 Wennlöf, Christoffer 1983-07-31 RD L 185 92 SWE
86 Stening, Daniel 1986-12-23 RW L 178 75 SWE
88 Kosonen, Timo 1976-10-13 RW L 193 115 SWE
89 Forsman, Fredrik 1989-05-26 RW L 171 85 SWE
91 Öijeberg, Fredrik 1985-02-03 CE L 179 87 SWE
96 Blomqvist, Joakim 1981-09-26 LD L 183 89 SWE Säters IF
43 Sundberg, Andreas 1976-06-07 LD L 174 75 SWE  

 

Säsongen 2012/2013

Poängliga Alltrean

Poängliga

1 Hansén, Tommy 1983-12-13 GK
6 Hackzell, Johan 1979-04-12 RD
7 Rosén, Joakim 1983-12-07 RW
9 Dyrstad, Andreas 1984-06-19 RW
10 Sjöberg, Per 1972-07-13 LD
11 Stampes, Lars 1982-06-29 RW
12 Jonsson, Joakim 1987-05-15 LW
14 Lilja, Robert 1983-03-25 LW
17 Thunström, Richard 1985-10-10 LW
19 Lundqvist, Sebastian 1983-07-02 LW
22 Nygren, Andreas 1977-12-21 LW
24 Bergström, Anders 1972-06-23 CE
25 Fredriksson, David 1991-11-01 RW
35 Lundberg, Börje 1962-06-01 GK
43 Bremås, Mikael 1983-05-30 LW
44 Sundberg, Patrik 1980-02-29 LD
55 Ängsberg, Kenny 1983-01-04 RD
56 Kulpa, Viktor 1979-05-28 LD
69 Sparf, Henrik 1980-08-17 CE
77 Petré, Magnus 1977-01-13 LW
78 Oinonen, Fredrik 1978-08-17 RD
83 Wennlöf, Christoffer 1983-07-31 RD
86 Prézent, Niklas 1986-01-06 LW
88 Kosonen, Timo 1976-10-13 RW
89 Forsman, Fredrik 1989-05-26 RW
91 Öijeberg, Fredrik 1985-02-03 CE
96 Blomqvist, Joakim 1981-09-26 RW
23 Selling, Daniel 1976-01-20 LD

 

Säsongen 2011/2012

Poänligan Alltrean

Nr__Namn_______________ Matcher__Mål__Assist__Poäng__
21Robert Lilja Bild139615
18Joakim Rosen126814
91Fredrik Öijeberg Bild135510
33Patrik Sundberg Bild12459
44Fredrik Forsman Bild14279
24Anders Bergstöm Bild12628
17Rickard Thunström Bild9347
4Magnus Petré8246
11 Christoffer Wennlöf11325
12Joakim Jonsson Bild5224
20Sebastian Lundkvist10224
3Jonas Tomth744
00David Fredriksson833
4Joakim Blomkvist8123
22Andreas Nygren Bild3213
10Per Sjöberg Bild933
13Daniel Stening Bild8112
6Kenny Ängsberg10112
9Fredrik Oinonen Bild1322
16Henrik Sparf bild922
23Daniel Selling Bild411
00Christoffer Wehlin211
00Mikael Bremås2
00Timo Kosonen3
00Per Nilsson1
00Viktor Kulpa Bild
5Johan Hackzell Bild
11Lars Stampes Bild

Målvaktsligan Alltrean

Nr__Namn_______________Matcher__Skott__Insläpptamål__Räddningsprocent__
1Niklas Andresson 133665385,52
00Jamil Tawifi
1 Juan-Paulo Cabala
35Börje Lundberg Bild1271159,26

Poängligan Div 3 södra slutställning

Nr__Namn_______________ Matcher__Mål__Assist__Poäng__
91Fredrik Öijeberg Bild1351015
21Robert Lilja Bild127714
13Daniel Stening Bild1341014
17Rickard Thunström Bild85813
24Anders Bergstöm Bild127512
22Andreas Nygren Bild1410212
44Fredrik Forsman Bild136410
33 Christoffer Wennlöf13369
20Sebastian Lundkvist12639
00Joakim Rosen13639
18Joakim Blomkvist1377
6Patrik Sundberg Bild10437
3Kenny Ängsberg14325
00Jonas Tomth10145
16Henrik Sparf bild10314
23Daniel Selling Bild1044
12Joakim Jonsson Bild122
00Mikael Bremås3112
10Per Sjöberg Bild622
5Johan Hackzell Bild411
00Viktor Kulpa Bild211
11Lars Stampes Bild
18Christoffer Wehlin
9Fredrik Oinonen Bild7
00Rickard Bremås
00Joakim Tessman
00Erik Adamsson

Målvaktsligan

Nr__Namn_______________Matcher__Skott__Insläpptamål__Räddningsprocent__
1Niklas Andresson 1ass82542988,59
00Jamil Tawifi31021882,36
1 Juan-Paulo Cabala3761876,32
35Börje Lundberg Bild19544,45

Säsongen 2010/2011

NrNamnMatcherMålAssistPoäng
17Rickard Thunström Bild19161834
21Robert Lilja Bild20141529
11Lars Stampes Bild19101828
91Fredrik Öijeberg Bild20101323
24Anders Bergstöm Bild1671421
13Daniel Stening Bild2013821
12Joakim Jonsson Bild2091120
5Johan Hackzell Bild137815
6Patrik Sundberg Bild163710
00Fredrik Oinonen Bild16549
4Magnus Petré Bild19459
33Jonas Hellsten Bild14178
22Andreas Nygren Bild18448
44Fredrik Forsman Bild16516
00Rickard Bergström Bild6246
00Johan Johansson Bild8235
18Martin Nielsen Bild7145
10Per Sjöberg Bild19145
16Henrik Sparf bild4224
23Daniel Selling Bild7224
00Viktor Kulpa Bild6033
00Sebastian Andersson Bild8101
00Rickard Bremås1101
00Jonas Soling Bild0000
00Per Nilsson3000
18Andreas Krekula1000
9Robert Jansson2000
NrNamnMatcherSkottInsläppta mål
1 (1 ass)Nicklas Andersson Bild1859475
35 (1 ass)Börje Lundberg Bild410328
00Mikael Tjälldén1344

Säsongen 2009/2010

Forwards:
Anders Bergstöm
Daniel Selling
Andreas Krekula
Andreas Nygren
Robert Lillja
Rickard Bremås
Christer Callias

Henrik Sparf
Sebastian Lunqvist
Fredrik Forsman
Martin Nielsen
Johnny Olofsson
Magnus Ekenberg
Robert Jansson
Sebastian Andersson
Ilkka Itämaa
John Nord
Stefan Andersson
Andreas Tingsborg
Vicktor De Lafosse
Lars Zander
Micha de Pourbaix

Backar:
Jonas Hellsten

Per Sjöberg
Magnus Petré
Mikael Julin
Johan Hackzell
Kenneth Wallin
Anders Maclin
Per Nilsson

Målvakter:
Nicklas Andersson
Börje Lundberg
Robin Lindva

Ledare:
Tränare
Pelle Nilsson
Christer Englund

Matrial:
Pierre Selling

Lagledare
Timo Kosonen

Poängliga grundserien: slutställning

Nr Namn M G A T
4 Magnus Petré 13 4 3 7
5 Johan Hackzell 7 1 3 4
7 Mikael Julin 13 0 4 4
91 Christer Callias 18 4 9 13
10 Per Sjöberg 8 2 0 2
12 Rickard Bremås 13 1 7 8
13 Kenneth Wallin 7 0 0 0
21 Robert Lilja 15 11 4 15
16 Henrik Sparf 17 5 5 10
18 Andreas Krekula 11 3 6 9
20 Sebastian Lundqvist 16 3 3 6
22 Andreas Nygren 15 5 5 10
24 Anders Bergström 7 1 1 2
44 Fredrik Forsman 17 4 2 6
23 Daniel Selling 10 3 5 8
** Martin Nielsen 6 2 2 4
** Magnus Ekeberg 3 0 0 0
33 Johnny Olofsson 13 3 3 6
88 Jonas Hellsten 6 1 1 2
** Robert Jansson 4 0 5 5
17 Sebastian Andersson 6 0 2 2
** Anders Maclin 2 0 0 0
** Ilkka Iyämaa 4 0 0 0
** John Nord 3 0 0 0
** Stefan Andersson 2 0 0 0
** Andreas Tingsborg 5 2 0 2
** Victor De Lafosse 2 1 3 4
** M Skott insl.mål
** Robin Lindva 1 34 2
1 Nicklas Andersson 16 617 86
35 Börje Lundberg 1 34 5

Poängliga fortsättningsserien: Slutställning

Nr Namn M G A T
4 Magnus Petré 17 5 5 10
5 Johan Hackzell 17 3 11 14
7 Mikael Julin 17 3 11 14
91 Christer Callias 18 11 14 25
10 Per Sjöberg 13 0 0 0
12 Rickard Bremås 16 9 10 19
9 Lars Zander 13 0 0 0
21 Robert Lilja 17 11 13 24
16 Henrik Sparf 14 7 4 11
18 Andreas Krekula 8 2 1 2
20 Sebastian Lundqvist 16 1 9 10
22 Andreas Nygren 17 7 2 9
24 Anders Bergström 6 1 2 3
44 Fredrik Forsman 15 2 4 6
23 Daniel Selling 6 1 3 4
** Martin Nielsen 1 0 0 0
** Magnus Ekeberg 0 0 0 0
33 Johnny Olofsson 12 8 2 10
88 Jonas Hellsten 8 1 4 5
** Robert Jansson 3 1 0 1
17 Sebastian Andersson 7 0 0 0
** Anders Maclin 7 0 3 3
** Ilkka Iyämaa 0 0 0 0
** John Nord 3 1 2 3
** Stefan Andersson 1 0 1 1
** Andreas Tingsborg 0 0 0 0
** Victor De Lafosse 6 0 1 1
** Micha de Pourbaix 7 3 0 3
72 Per Nilsson 2 1 0 1
**
**
** M Skott insl.mål
** Robin Lindva 18 666 63
1 Nicklas Andersson 0 0 0
35 Börje Lundberg 0 0 0

Kval till Div2:  Slutställning

Nr Namn M G A T
4 Magnus Petré 6 1 4 5
5 Johan Hackzell 6 1 2 3
7 Mikael Julin 6 0 2 2
91 Christer Callias 5 1 3 4
10 Per Sjöberg 6 0 2 2
12 Rickard Bremås 6 1 1 2
9 Lars Zander 4 0 0 0
21 Robert Lilja 6 8 2 10
16 Henrik Sparf 0 0 0 0
18 Andreas Krekula 1 2 0 2
20 Sebastian Lundqvist 4 1 0 1
22 Andreas Nygren 4 1 0 1
24 Anders Bergström 3 3 0 3
44 Fredrik Forsman 4 1 0 1
23 Daniel Selling 6 0 4 4
** Martin Nielsen 1 0 0 0
** Magnus Ekeberg 0 0 0 0
33 Johnny Olofsson 2 0 1 1
88 Jonas Hellsten 4 0 2 2
** Robert Jansson 0 0 0 0
17 Sebastian Andersson 6 0 1 1
** Anders Maclin 5 0 4 4
** Ilkka Iyämaa 0 0 0 0
** John Nord 1 0 0 0
** Stefan Andersson 0 0 0 0
** Andreas Tingsborg 0 0 0 0
** Victor De Lafosse 0 0 0 0
** Micha de Pourbaix 0 0 0 0
72 Per Nilsson 1 0 0 0
**
**
** M Skott insl.mål
** Robin Lindva 6 253 27
1 Nicklas Andersson 0 0 0
35 Börje Lundberg 0 0 0